Лудогорец победи Славия с 3:0 и се стабилизира на върха в А група в последния кръг преди плейофите в родното първенство, предаде репортер на БГНЕС.

Гостите като цяло бяха по-добрия тим на терена, въпреки че Славия също имаше своите моменти, но ги пропусна. Първият гол в срещата падна в 31-та минута, когато топката стигна до Фабио Ешпиньо и той отбеляза за 1:0 в полза на разградчани. Втората част не представи нищо по-различно и по-интересно, а в края на мача домакините пропуснаха уникален шанс да изравнят. От този момент драмата стана пълна, след като в рамките на две минути паднаха още два гола. В добавеното време главният рефер Цветан Кръстев отсъди спорна дузпа за Лудогорец, заради нарушение срещу Върджил Мисиджан. Христо Златински стреля и удвои на 2:0 за гостите. В самия край резултата стана 3:0, след като Мисиджан отбеляза минута преди края. След успеха си Лудогорец са с 47 точки на върха, а Славия са на десето място с 20. Малко по-късно предстои двубоят между Левски и Марек, в който "сините" ще определят ще влязат ли в шестицата. Утре Ботев Пловдив приема ЦСКА. /БГНЕС