Левски разгроми Марек с 4:0 и очаква резултата от утрешния мач между Ботев Пловдив и ЦСКА, за да научи дали ще играе в първата шестица, или ще остане извън нея, предаде репортер на БГНЕС. На своя стадион "Георги Аспарухов" Левски не даде никакъв шанс на предпоследния в класирането тим от Дупница и поне за 24 часа се настани на шестото място в таблицата.

Начало на головата серия на "Герена" постави Антонио Аниете след 1/4 час игра. Божидар Краев стреля към вратата на Марек, вратарят им Емил Михайлов отби, но испанецът се оказа най-съобразителен в ситуацията и даде преднина на "сините". В 38-ата минута арбитърът Александър Костадинов не отсъди явна дузпа за нарушение на стража Михайлов срещу преодолелия го поляк Лукаш Гикиевич. Само 60 секунди по-късно обаче Левски все пак стигна до втори гол, автор на който стана Владимир Гаджев. Отново той, три минути по-късно реализира трето попадение за Левски и уби интригата в мача. Малко след почивката сомалиецът Либан Абди вкара четвърти гол за домакините. Той се оказа последен за тима на Стойчо Стоев, който се изкачи на шеста позиция с 34 точки. Ботев има една по-малко и при пълен успех срещу ЦСКА в неделя ще свали софиянци в долната половина на таблицата. /БГНЕС