Арсенал разби Уест Хям с 3:0 в лондонското дерби от 29-и кръг на Премиършип. Благодарение на този успех "артилеристите" се доближиха на точка от втория в класирането Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Бърнли.

Точни за петата поредна победа за тима на Арсен Венгер бяха Оливие Жиру в края на първото полувреве, Аарън Рамзи в 81-ата минута и Матьо Фламини три минути по-късно. Много важен успех записа Астън Вила, който надигра Съндърланд с 4:0 като гост. По две попадения реализираха Кристиан Бентеке и Гейбриъл Агбонлахор, като всичките голове паднаха през първото полувреме. Лестър и Хъл Сити завършиха наравно 0:0, а Уест Бромич Албиън се наложи над Стоук Сити минимално с 1:0. Лидерът Челси утре посреща Саутхемптън. /БГНЕС