Григор Димитров ще срещне испанеца в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. 23-годишният българин и 32-годишният испанец си уредиха трети мач помежду си, след като започнаха надпреварата с много трудни победи през изминалата нощ.

Димитров победи Ник Кириос със 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), след като съперникът му сервираше за спечелването на двубоя при 5:4 в третия сет. Робредо пък се наложи над представителя на Казахстан Андрей Голубьов с 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Двубоят между испанеца и руснака с казахстански паспорт продължи точно толкова, колкото и между българина и испанеца - 2.10 часа.

Робредо показа максимална ефективност, когато трябваше да спасява точки за пробив - 5 от 5, докато при сервис на съперника проби два пъти от четири възможности. В първия сет имаше само една точка за пробив, която испанецът реализира. Във втория той спаси два шанса, открили се пред Голубьов, и стигна до тайбрек, който обаче загуби.

В решителната трета част двамата имаха по три точки за пробив. Робредо се възползва от една, което се оказа достатъчно за победата, след като съперникът му пропусна своите.

Испанецът, който е №19 в световната ранглиста и е поставен под №17 в основната схема, се класира за третия кръг в Индиън Уелс за втора поредна година.

Досега той четири пъти е достигал до осминафиналите - през 2005, 2009, 2010 и 2011 г. Димитров пък все още не е преминавал трети кръг, като отпадна в тази фаза при предишните си две участия.

Двамата имат по една победа в мачовете помежду си. Българският тенисист спечели със 7:5, 5:7, 6:4 на осминафиналите на мастърса в Торонто през 2014 г., а през 2013 г. испанецът победи със 7:5, 6:1 в Барселона. Третата им среща ще бъде във вторник вечерта или в ранните часове на четвъртък.

Ако запише втори пореден успех срещу Робредо, Димитров ще спечели 90 точки за световната ранглиста и близо 60 000 долара от наградния фонд, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне канадеца Милош Раонич или украинеца Александър Долгополов.