Миналогодишният финалист "Атлетико" (Мадрид) се промъкна до четвъртфиналите на Шампионската лига след драматична победа с дузпи срещу "Байер" (Леверкузен). "Дюшекчиите" спечелиха реванша с 1:0, за да изравнят общия резултат, а след продължения без гол се наложиха с 3:2 при дузпите.

Отборът на Диего Симеоне не започна добре мача, а в 23-ата минута се стигна и до принудителна смяна на вратарския пост - Мигел Анхел Моя напусна с контузия и вместо него се появи Ян Облак.

Четири минути по-късно обаче домакините откриха резултата на "Висенте Калдерон" с първата си реална голова възможност. След продължително разбъркване при центриране от свободен удар Кани подаде към Марио Суарес, който стреля извън наказателното поле и след рикошет в Йомер Топрак топката излъга Бернд Лено.

След гола "Атлетико" заигра по-добре и до края на полувремето имаше две възможности да увеличи аванса си, но те бяха пропуснати от Антоан Гризман и Суарес. "Байер" също създаде опасност в 45-ата минута, но отбраната се справи с остро центриране на Уендел.

И през втората част, и в редовното време головите положения също не бяха много. "Атлетико" наложи натиск в опит да избегне продълженията, а Арда Туран имаше най-добрата възможност, но беше спрян от Лено.

В допълнителните 30 минути отново "Атлетико" беше по-активен, но вратарят на "Байер" не допусна колебания.

Стигна се до дузпи, а домакините започнаха с пропуск след удар над вратата на Раул Гарсия. "Байер" обаче не взе аванс заради много слабо изпълнение на Хакан Чалханоглу. Антоан Гризман, Симон Ролфес и Марио Суарес вкараха следващите три дузпи, преди Топрак също да стреля над вратата. И "Атлетико" обаче не се възползва след пропуск на Коке.

Гонсало Кастро изравни за 2:2, а Фернандо Торес даде аванс на домакините. Последната дузпа беше поверена на Щефан Кислинг, който също стреля над вратата и класира миналогодишният финалист в следващата фаза.