Отборът на Бостън Селтикс срази тима на Чикаго Булс със 107:82 точки в среща от поредния кръг на НБА и продължава да е убедителен лидер с 21 победи и само 3 загуби. Отново с най-голям принос за успеха на Келтите бе Пол Пиърс, който наниза 22 точки, 15 от които в третата част. Домакините водеха през целия мач и не допуснаха гостите да се доближат на по-малко от 10 точки. Накрая Бостън дори направи победата си още по-внушителна - 25 точки разлика. Портланд Трейл Блейзърс надделя над Денвър Нъгетс с 99:96 точки в голямото дерби на Северозападната дивизия. По този начин "пионерите" записаха десета поредна победа и са само на крачка да свалят Денвър от върха в дивизията. Домакините водеха с 97:94, когато Алън Айверсън вкара кош и сведе аванса им само до една точка. Джарет Джак обаче вкара и двата наказателни удари преди изстрела на Линас Клейза от зоната за три точки да бъде блокиран. Мартел Уебстър бе най-резултатен за Портланд с 19 точки, а Брандън Рой и Ламаркъс Олдридж нанизаха по 18 точки. Юта Джаз срази Орландо Меджик със 113:94 точки като гост и също се доближи до лидера в северозападната дивизия Денвър, но засега остава на трето място. Пол Милсоп реализира рекордните в кариерата си 28 точки за Юта, 13 от които поредни в третата част. Освен това той имаше и много добър процент на успеваемост от игра - 11 коша от 15 изстрела. Дерън Уилямс пък се отличи със 17 точки и 7 асистенции за джазмените. За магьосниците, които регистрираха шеста загуба в последните си осем мача, Хедо Туркоглу вкара 27 точки, а Дуайт Хауърд записа 20 точки и 13 борби.