Двукратният носител на Купата на УЕФА Севиля разгроми с 4:1 тима на Расинг Сантандер в среща от 17-ия кръг на испанското футболно първенство, играна на стадион Рамон Санчес Писхуан. Играчите на Роналд Куман дори пропуснаха да вземат още по-изразителна победа. Домакините започнаха вихрено, като не спираха да организират атаки към вратата, пазена от Фабио Колторти. В 26-ата минута усилията им се увенчаха с успех, след като Даниел Алвеш нахлу в полето на гостите, надигра почти цялата защита на Сантандер и подаде на Фредерик Кануте, който отблизо се разписа за 1:0. В 37-ата минута възпитаниците на Марселиньо Гарсия Торал имаха отлична възможност да изравнят, но страхотният изстрел на Педро Мунитис бе спасен от Де Санктис. Четири минути по-късно Смоларек центрира от ъглов удар и Поулсен отправи удар с глава, но вратарят на Сантандер се справи с положението. Пет минути след почивката гостите все пак се добраха до равенството с гол на Езикил Гирай, който отбеляза директно от корнер. Футболистите на Сантандер се раздваха на ремито точно седемнайсет минути, защото в 67-ата Ернесто Хавиер Шевантон вкара рядко красиво попадение от фаул и отново изведе домакините напред в резултата. В 82-ата минута Кануте бе съборен на границата на наказателното поле на Расинг и съдията свири пряк свободен удар за домакините. Бразилецът Даниел Алвеш удари напречната греда, а при добавката Мареска отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада. Пет минути преди края на редовното време Хесус Навас се озова сам срещу Фабио Колторти и с прецизен удар покачи на 3:1. В последната минута на двубоя Адриано нахлу наказателното поле на гостите, освободи се от бранителите около себе си и необезпокояван оформи крайното 4:1. По-рано тази вечер отборът на Валенсия завърши наравно 2:2 като гост на Сарагоса. Възпитаниците на Роналд Куман успяха да измъкнат точка, след като на полувремето губеха с 0:2. Домакините поведоха още в 18-ата минута с гол на Диего Милито от дузпа, отсъдена за наушение на вратаря Мора, който Куман постави на вратата на Валенсия, след като изгони опитният Сантяго Канисарес, срещу Рикардо Оливейра. Сякаш това не стигаше, за да бъде Мора обявен за антигерой за своя тим и той си отбеляза и автогол в 30-ата минута и така удвои преднината на Сарагоса. След почивката домакините можеха да отбележат още поне един гол, но нямаха късмет и вместо това в 76-ата минута Никола Жигич намали на 2:1. Шест минути по-късно невероятното се случи - "прилепите" изравниха благодарение на Хоакин, който даде страхотен пас на Давид Силва и той възстанови равенството - 2:2. В даденото от рефера продължение на двубоя играчите на Роналд Куман можеха да стигнат и до победата, но Арисменди нямаше късмет и равенството се запази.