ЦСКА-Интерлоджик загуби с 85:87 точки след продължение от Рилски спортист (Самоков) като домакин в среща от 14-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България. След оспорвана първа част, завършила 20:19 за "червените", момчетата на Росен Барчовски спечелиха втората с 21:16 и на почивката водеха с 6 точки - 41:35. Играта през третата и четвъртата част бе изключително равностойна. В края след две поредни тройки на Христо Николов "червените" успяха да поведат със 77:75, а след това с кош на Георги Давидов направиха 79:76. Последваха два наказателни удара на Александър Груев и един на Илко Нанев и гостите стигнаха до 79:79 и вкараха мача в продължение. 2.8 секунди преди края Нанев можеше да донесе победата на своя тим, ако не беше изпуснал първия наказателен удар. В допълнителните пет минути баскетболистите на Рилски спортист вкараха 8 точки срещу 6 за домакините и стигнаха заслужено до успеха с 87:85 точки. За ЦСКА-Интерлоджик изключително силен мач направи Христо Николов, който завърши с 34 точки (6 тройки) и 12 борби, капитанът Георги Давидов добави 19 точки. Интересен факт е, че Николов игра пълни 45 минути, но накрая сбърка фатално като в последната секунда на продължението стреля неуспешно от зоната за трите точки. За Рилски спортист Александър Груев реализира 29 точки. Той има 100 процента успеваемост от наказателната линия - 10 от 10. "Слабо съдийство на мача, но тъй като моя отбор направи поредица от грешки и може да се каже, че сами сме си виновни за загубата, затова не искам да се нахвърлят върху съдиите. Съдийството бе същото, каквото бе качеството на играта от двата отбора през целия мач. От началото на седмицата се опитвах да втълпя на играчите, че мача ще бъде сериозен и оспорван. Но когато подцениш един противник и Господ не може да ти помогне да спечелиш мача. Рилски спортист е добър отбор, но защитата му е от 1952-ра година. Моите играчи не успяха да се възползват от възможностите, които имаха да спечелят мача и допуснаха изключително много грешки, които в края се оказаха фатални", каза след двубоя ядосаният наставник на "червените" Росен Барчовски.