Отборът на Реал Мадрид тотално разгроми Гранада с 9:1 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига, като закономерно над всички на терена бе настоящият носител на Златната топка Кристиан Роналдо.

Португалският футболист наниза цели 5 гола във вратата на гостуващия тим, като по този начин сметката му от началото на сезона в Испания набъбна на 36. Резултатът на "Сантяго Бернабеу" бе открит в 25-та минута от Гарет Бейл, а след това Роналдо записа бърз хеттрик, само в рамките на 8 минути - между 30-та и 38-ма. 10 минути след почивката резултатът вече бе 7:0 след нов гол на Роналдо и два на Карим Бензема. Гостите отбелязаха почетното си попадение в 74-та минута, като точен бе Роберт Ибанес, а в оставащите минути Диего Майнц си отбеляза автогол, а Роналдо оформи крайното 9:1 с петия си гол в двубоя. С този успех Кралския клуб се доближи само на точка от лидера Барселона, който тази вечер гостува на Селта. Гранада е на предпоследна позиция с 23 точки.