Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в първия им мач от полуфиналите за Купата на България.

Това означава, че всичко ще се реши в реванша на стадион "Георги Аспарухов" след три седмици. Левски започнаха двубоя много сърцато и по нищо не отстъпваха на сочените за фаворити Лудогорец. Домакините пропуснаха страхотен шанс да открият резултата в 15-та минута. Безяк получи страхотен извеждащ пас и шутира, но Йоргачевич успя да отклони топката с върха на бутонката си и тя да се удари в гредата, а после да се върне в ръцете на вратаря. Малко след това Левски също не успяха да открият резултата след чудесна възможност за Либан Абди, който се засуети пред точката за дузпа. Втората част домакините от Разград сякаш бяха по-агресивният отбор, въпреки че Левски продължаваше да показва добро лице. Все пак късметът беше на страната на "сините", след като доста от ударите на Лудогорец пропуснаха вратата на гостите. Реваншът е на 29 април от 18:30 часа на стадион "Георги Аспарухов".