Отборът на Реал Мадрид победи Барселона на „Ноу Камп“ с минималното 1:0 и на практика уби интригата за първото място в испанската Примера дивизион. Единственият гол в срещата вкара низвергнатият от английския Арсенал Жулио Баптища. „Звярът“ се утвърди като футболист от класа именно в „белия балет“, преди да замине за Лондон и да остави противоречиви впечатления с изявите си по терените на Острова. Срещата започна двуостро с много нарушения. Франк Рийкард бе пуснал в титулярния състав на Барселона Роналдиньо и Деку, които напоследък трудно намираха място сред единадесетте на терена. Пепе за Реал и Ето`о и Роналдиньо за каталунците пропуснаха изгодни положения, преди Баптища да получи пас от Рууд ван Нистелрой и да разстреля Валдес от границите на наказателното поле. Барселона се опита да върне попадението през второто полувреме, но отново Роналдиньо и Ето`о стреляха встрани от вратата. Няколко минути преди края на мача влезлия на смяна Боян Къркич принуди Касияс да се изпъне максимално, за да спаси удара му. До края на двубоя Реал съхрани скъпоценната преднина и вече е на 7 точки пред Барселона начело във временното класиране. БГНЕС