Отборът на Челси победи Куинс Парк Рейнджърс с 1:0 в лондонското дерби от 32-ия кръг на Висшата лига, игра на "Лофтъс Роуд".

Домакините бяха по-силният тим на терена през по-голямата част от двубоя, но възпитаниците на Жозе Моуриньо показаха шампионски дух и отбелязаха с първия си и единствен точен изстрел в противниковата врата, дело на Сеск Фабрегас в 88-та минута. Испанският халф се разписа с точен изстрел по земя след асистенция на Еден Азар. Домакините пък останаха разочаровани, въпреки доброто си представяне днес, като те остават в зоната на изпадащите с 26 точки. Челси води със 7 точки пред втория Арсенал, като "сините" са изиграли и мач по-малко от своя съперник. В оставащите си 7 мача лондончани се нуждаят от 14 точки, за да си осигурят титлата. /БГНЕС