Барселона победи като гост Пари Сен Жермен с 3:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Срещата се игра на ст. "Парк де принсес" в Париж. В отбора на ПСЖ се чувстваше осезаемо липсата на Златан Ибрахимович, когото Единсон Кавани не успя да замести по-най-добрия начин.

Заради очевидната разлика в класите домакините действаха по-прибрано, разчитайки на контраатаки. Те обаче не съумяха да намерят противодействие на атомното нападение на Барса - Лионел Меси, Неймар, Луис Суарес, като всяка атака на звездното трио вещаеше гол.

Барселона откри в 18-ата минута чрез Неймар, при асистенция на Меси. През второто полувреме домакините се окопитиха и направиха няколко добри атаки. Вместо обаче да вкарат, в 64-ата минута получиха втори гол, като голмайсторът Суарес първо прокара топката между краката на Давид Луис: 0:2.

В 79-ата минута Суарес отново направи за смях рецидивиста Луис, мушвайки пак топката между краката му, след което стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на ПСЖ: 0:3. В 82-ата минута бе фиксирано крайното 1:3, след като резервата Жереми Матийо от Барса си вкара автогол.

Реваншът, очертаващ се като протоколен, е на 21 април на ст. "Камп Ноу" в Барселона. /БГНЕС