Отборът на Астън Вила изненадващо се класира за финала на ФА Къп, след като победи Ливърпул с 2:1 пред 85 000 зрители на "Уембли".

Възпитаниците на Тим Шърууд бяха аутсайдери преди началото на втория полуфинал от надпреварата, но напълно заслужено ще участват в решаващия мач за трофея, след като надиграха своя съперник днес. Мърсисайдци поведоха в резултата в 30-та минута чрез Фелипе Коутиньо, но само 6 минути по-късно бирмингамци изравниха след попадение на Кристиан Бентеке.

10 минути след почивката тимът на Вила стигна до пълен обрат след добра комбинация между Джак Грийлиш и Фабиан Делф, завършена от английския национал. "Червените" успяха да натиснат едва в последните 10 минути, като най-добрият им шанс бе след удар с глава на Стивън Джерард, който бе избит от голлинията от Киърън Ричардсън.

В крайна сметка Ливърпул не успя да стигне до изравнителен гол и отпада от турнира, докато Астън Вила ще се изправи срещу Арсенал във финала на 30 май. /БГНЕС