Димитър Бербатов се отличи с две асистенции за Тотнъм при победата с 4:1 над Фулъм в мач 19-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът на българския национален отбор бе сменен в 63-ата минута. Роби Кийн и Том Хъдълстоун вкараха по два гола за „шпороите”, като Бербатов асистира по веднъж на всеки от тях. Кийн откри резултата в 27-ата минута, а в края на първото полувреме Хъдълстоун удвои след пас на Бербатов. В 60-ата минута Клинт Депмси върна един гол за Фулъм, но две минути по-късно Бербатов подаде топката с глава на Кийн, който също с глава я вкара в мрежата. Минута след гола, българският нападател бе сменен от Кевин-Принс Боатенг, а по-късно Хъдълстоун оформи крайния резултат в мача. Истинска драма се разигра на стадион „Стамфорд Бридж”, където Челси и Астън Вила завършиха 4:4. Вила поведе с 2:0 след две попадения на Шон Малоуни в 13-ата и 44-ата минута, като за втория гол до голяма степен вината бе на вратаря на домакините Петер Чех. В продължението на първото полувреме защитникът Зет Найт спъна в наказателното поле Михаел Балак, за което получи червен картон, а украинският нападател на Челси Андрий Шевченко превърна дузпата в гол. След почивката Челси стигна до пълен обрат. В 50-ата минута Шевченко изравни със страхотен изстрел под гредата от 25 метра. Шестнайсет минути по-късно Шева изведе по чудесен начин Алекс само срещу вратарят Скот Карсън и бразилецът без проблем го преодоля. В 73-ата минута защитата на Челси задряма при едно центриране на Ашли Йънг от фаул и включилият се в атака Мартин Лаурсен изравни - 3:3. Десет минути преди края и Челси остана с човек по-малко след червен картон на Рикардо Карвальо за грубо влизане в краката на Агбонлахор. В 88-ата минута Михаел Балак вкара за "сините" с хитър удар от пряк свободен удар. В добавеното време драмата бе пълна. Ашли Коул изби топката от голлинията, а главният съдия Фил Дауд го изгони за игра с ръка, въпреки че според защитника той бе играл с гърди. Капитанът на Вила Гарет Бари бе точен от бялата точка и сложи точка на спора - 4:4. Равенство имаше и на "Ъптън Парк". Рединг се добра до 1:1 като гост на Уест Хем, въпреки че игра от 29-ата минута с човек по-малко след червен картон на Гунарсон. Стилиян Петров не бе в групата на Астън Вила. В 42-ата минута Нолберто солано вкара за Уест Хем, но в 60-ата минута Китсън изравни. БГНЕС