Монако и Ювентус завършиха 0:0 в мача-реванш от четвъртфиналите за Шампионската лига, което класира италианците напред.

Срещата се игра пред 17 000 зрители на стадион "Луи II" в Монако. През първото полувреме и двата отбора играха предпазливо - Ювентус с мисъл да брани крехкия си аванс от първия мач, а монегаските - с грижата преди всичко да опазят вратата си суха, пък напред каквото стане.

Димитър Бербатов влезе едва през второто полувреме, заменяйки Жереми Тулалан, и веднага раздвижи нападението на домакините. В 55-ата минута пред българина се отри нелоша възможност за гол, но в последния момент Бербо бе изпреварен от вратаря на торинци Джанлуиджи Буфон. В 65-тата минута ситуацията се повтори, като този път Джорджо Киелини изчисти топката от крака на нападателя.

Не особено опасните атаки на монегаските в крайна сметка не доведоха до нищо и мачът завърши закономерно без голове. Нулевото равенство бе напълно достатъчно за Ювентус, който с общ резултат 1:0 се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Там Старата госпожа ще бъде в компанията на Реал Мадрид, Барселона и Байерн Мюнхен. /БГНЕС