Отборът на Реал Мадрид победи Алмерия с 3:0 в мач от 24-ия кръг на Ла Лига и се доближи на две точки от лидера в класирането Барселона.

Наставникът на Кралския клуб Карло Анчелоти направи няколко промени в стартовия си състав, като Кейлор Навас, Алваро Арбелоа, Ияраманди и Хесе Родригес започнаха двубоя. Резултатът бе открит малко преди почивката от Хамес Родригес, който се разписа с феноменално воле от далечно разстояние за 1:0. В началото на втората част Мауро Дос Сантос от състава на гостите си отбеляза автогол, а в 85-та минута Арбелоа оформи крайното 3:0 в полза на Реал. След този успех мадридчани отново се доближиха на две точки от лидера Барселона, докато Алмерия е точно над зоната на изпадащите с 31 точки.