Луис Суарес отбеляза първия си хеттрик за Барселона, след като каталунските гиганти попиляха Кордоба с 8:0, за да направят още една крачка към титлата.

Кордоба, които нямат победа от януари издържаха 42 минути, но четири гола за 11 минути ги демотивираха рязко. Иван Ракитич откри резултата 1:0 за Барселона. Последва попадение на Суарес три минути по-късно. В 46-та минута се разписа и Лионел Меси. Суарес се изяви в 53-та минута за 4:0. Гол отбеляза Жерард Пике, а за крайният резултат помогнаха още попаденията на Неймар и отново на Меси и Суарес. С победата си Барселона са на пет точки пред Реал Мадрид, които имат тежко гостуване на Севиля по-късно днес. Единствената надежда на Кордоба да останат в Примера Дивисион е, ако Алмерия загубат апела си и получат наказание от отнемане на три точки за неплатени трансферни такси или ако Елче получи санкции за дължими суми към данъчните. /БГНЕС