Англия стартира с победа с 1:0 срещу Италия на стадион "Лазур" в първия си мач от европейското първенство по футбол за юноши, на което домакин тази година е България.

Защитаващите титлата си албионци вкараха единственото си попадение две минути след почивката, когато точен бе влезлият като резерва Маркъс Едуърдс.

Двата не създадоха много положения, но и проливният дъжд над Бургас ги затрудни максимално. Най-чистото положение за италианците дойде в самия край на мача, но при него Патрик Крутоне стреля покрай вратата на Пол Уулстън от границата на наказателното поле.

В другия мач от група D Ирландия и Холандия не успяха да си вкарат и завършиха 0:0.

В най-резултатния двубой от началото на шампионата Франция отнесе с 5:0 Шотландия. "Петлите" решиха всичко в срещата още на почивката, след като водеха с 4:0. Нападателят на ПСЖ Нанимато Иконе вкара два бързи гола в 18-ата и 20-ата минута, а съотборникът му в парижкия клуб Одсон Едуард направи 3:0 в 25-ата минута.

Бидал Бутоба вкара четвърти гол в 35-ата минута, а централният защитник Мамаду Дукуре, който също защитава цветовете на ПСЖ оформи крайния резултат две минути след началото на второто полувреме.

Цял мач за победителите изигра Люка Зидан, който е син на легендата Зинедин Зидан.

В мач от същата група Гърция и Русия направиха зрелищно 2:2. Костас Кициалидис даде аванс на гърците в 37-ата минута, а Дмитрий Плетньов изравни в 59-ата. В 64-ата Гърция отново излезе напред, след като Вангелис Павлидис бе точен от дузпа. Руснаците все пак стигнаха до равенство осем минути преди края на редовното време с попадение на Йегор Денисов.

8 май е почивен ден за всички отбори, а мачовете ще бъдат подновени в събота, 9 май. Тогава българските национали излизат срещу Испания от 14.00 часа.