Севиля записа класическа победа срещу Фиорентина с 3:0 в първи полуфинален мач от Лига Европа. В другия двубой от предпоследната фаза Наполи спечели само точка у дома срещу Днепър (1:1) след скандално съдийско отсъждане.

На стадион "Рамон Санчес Писхуан" Алейкс Видал даде преднина на домакините в 17-ата минута и отново той удвои преднината в 52-ата, а 1/4 час преди края Кевин Гамейро направи преднината на испанците класическа. Наполи пък имат пълни претенции да негодуват след равенството 1:1 на "Сао Паоло". Давид Лопес с глава даде преднина на неаполитанския тим в 50-ата минута, а Евгени Селезньов изравни секунди след влизането си в игра в 80-ата минута, но на телевизионните кадри се видя ясно, че при ситуацията Селезньов и дори още един негов съотборник са в положение на засада. Президентът на Наполи Аурелио Де Лаурентис основателно бе разгневен от съдийството на норвежеца Свейн Одвар Моен и поиска оставката на президента на УЕФА Мишел Платини. /БГНЕС