Шампионът от тенис турнира в Рим Новак Джокович започна успешно защитата на титлата си. Сърбинът имаше труден мач, но преодоля Николас Алмагро.

Водачът в световната ранглиста имаше нужда от повече от два часа на корта, за да стигне до 6:1, 6:7 (5), 6:3.

Джокович стартира директно от втория кръг, а това беше първият му мач от 19 април, когато стана шампион в Монте Карло.

В първия сет водачът в схемата игра силно и даде само гейм на Алмагро. Испанецът подобри представянето си във втория сет и стигна до тайбрек. В него Джокович поведе с 5:4 точки и имаше два сервиса, но Алмагро изненадващо направи обрат и с три поредни точки взе сета и изравни.

Третият сет беше оспорван до 3:3. След това сърбинът, който е трикратен шампион в Рим, направи важен пробив за 5:3 и като го защити, спечели мача.

Това беше 18-ата последователна победа за Джокович. Серията му го отведе до титлите в "Мастърс" турнирите в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло.
Джокович търси четвърти трофей в Рим след 2008, 2011 и 2014 година.