"Барселона" се класира за финала в Шампионската лига. Каталунците отстъпиха с 2:3 срещу "Байерн" в Мюнхен, но след победата си с 3:0 на "Камп ноу" са на последното стъпало преди титлата.

Срещата започна динамично, като испанците първи имаха добра възможност. В петата минута Иван Ракитич изскочи зад защитата и насочи топката към далечния ъгъл, а Мануел Нойер изби. "Байерн" отговори с добра атака, но отбраната на гостите се справи.

Германският шампион постигна целта си и стигна до ранен гол. Още в седмата минута след ъглов удар Мехди Бенатия насочи много добре топката с глава и вкара. Това даде импулс в играта на "Байерн", но той продължи кратко.

Нападателното трио на "Барселона" се задейства и бързо укроти съперника. В 15-ата минута Лионел Меси изведе Луис Суарес, който пусна вляво към Неймар и бразилецът чукна топката във вратата.

Последваха нови силни минути за германския първенец. В 19-ата Томас Мюлер успя много добре да насочи топката към горния десен ъгъл на вратата, но Марк-Андре тер Щеген изби. По-късно Левандовски получи в наказателното поле. Нападателят обаче не успя да ритне достатъчно силно топката и вратарят на съперника улови.

"Барселона" разчиташе на бързите си атаки. При една от тях се повтори случилото се при първия гол. Меси изведе Суарес, а уругваецът прехвърли топката наляво към Неймар. Оставеният непокрит бразилец имаше време да овладее и стреля в близкия ъгъл за 2:1 в 29-ата минута.

Преди почивката "Байерн" изпусна отлична възможност да изравни. В 40-ата минута Левандовски стреля силно отблизо, а Тер Щеген отклони топката, след което я догони и от голлинията я изби.

Второто полувреме започна спокойно и в началото нямаше вълнуващи мигове. "Байерн" изравни в 59-ата минута, когато Левандовски излъга Хавиер Масчерано и с хубав удар централно пред вратата вкара.

Баварците направиха обрат и поведоха в 74-ата минута. Капитанът Бастиан Швайнщайгер пусна към Мюлер пред наказателното поле и нападателят прати топката във вратата.

Секунди след това в игра се появи Шави Ернандес. Опитният полузащитник стана първият футболист, изиграл 150 мача в Шампионската лига. Вратарят на "Реал" (Мадрид) Икер Касияс може да се изравни с него, ако играе срещу "Ювентус" в сряда.