Отборът на Тотнъм Хотспърс надделя над тима на Рединг с 6:4 като домакин в среща от 20-ия кръг на английското футболно първенство във Висшата лига, играна на стадион "Уайт Харт Лейн" в Лондон. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач за "шпорите", като отбеляза четири гола във вратата на Рединг. Двубоят започна чудесно за домакините, след като успяха да открият резултата още в седмата минута, когато Бербатов отбеляза на празна врата след чудесен пас на капитана Роби Кийн. Девет минути по-късно Рединг стигнаха до изравнително попадение, дело на Кайфа Сисе. Полузащитникът се възползва от грешка в отбраната на "шпорите" и със силен удар от границата на наказателното поле прати коженото кълбо в мрежата. До края на първото полувреме футболистите на Тотнъм бяха по-активни. Бербатов се отличи с няколко технични отигравания, а в последната минута върна жеста на Кийн, като му подаде на празна врата, но ирландският национал не успя да засече топката. Осем минути след почивката гостите поведоха в резултата след попадение с глава на Евар Ингмарсон, който надскочи Том Хъдълстоун след центриране от корнер. В 56-та минута Рединг можеха да стигнат и до трети гол, след като Дейв Китсън се озова сам срещу Пол Робинсън, който обаче спаси. В 63-та минута звездата на "шпорите" Димитър Бербатов изравни, като се възползва от грешка в защитата на гостите и със свиреп шут прати коженото кълбо под напречната греда. Седем минути по-късно Рединг стигнаха до гол преднина, след като Дейв Китсън засече топката с глава. В 73-та минута отново Бербатов блесна, като вкара красив гол с гръб към вратата. Минута след това Китсън пак изведе гостите напред, след като се измъкна от защитата и прехвърли Робинсън. Стийд Малбранк възстанови за пореден път равенството в 76-та минута с техничен удар от дъгата на наказателното поле. След две минути Ибрахима Сонко спъна Кийн в пеналтерията и главният съдия Кийт Строуд посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни, но Маркус Хайнеман спаси. При добавката обаче Джърмейн Дефоу бе безпощаден. Край на головата фиеста сложи Бербатов в 83-та минута. Българинът бе изведен зад защитата от Том Хъдълстоун и със силен шут препарира Хайнеман за крайното 6:4. Това бе 8-и гол на българина в Премиършип и общо 11-и от началото на сезона. Другите 3-и той е отбелязал в турнира за Купата на УЕФА.