Ботев Пловдив записа първата си победа в плейофите в А група, а ЦСКА приключи головата суша в двубоя, завършил 3:2 в полза на домакините от "Коматево".

В много драматичен и стойностен мач двата тима предложиха спектакъл на феновете си, в който паднаха пет гола. Първото попадение беше дело на домакините, след като Лазар Марин откри в 33-та минута. Радостта на Ботев не трая дълго, след като пет минути по-късно Тони Силва прекъсна головата суша от 960 минути за ЦСКА и изравни на 1:1. Двата тима излязоха в почивка при този резултат. Домакините отново поведоха през втората част с гол на Балтанов. Минути по-късно обаче се получи неприятна ситуация, в която Тони Силва и Пламен Николов получиха червени картони. Ботев поведе с 3:1 в 63-та минута с попадение на Иван Цветков. ЦСКА обаче се върна в мача и в 77-та минута Неманя Милисаевич се разписа за 3:2. В крайна сметка обаче "Армейците" не успяха да стигнат до равенство, а Ботев записа първата си победа в плейофите. ЦСКА остава на четвърто място на три точки от Локо София и Литекс, а въпреки триумфа си Ботев не променя шестата си позиция в първенството. /БГНЕС