Мария Шарапова спечели за трети път в кариерата си титлата на турнира на клей в италианската столица Рим с награден фонд 2,1 милиона долара.

Поставената под №3 в основната схема рускиня победи трудно на финала Карла Суарес Наваро (Испания) с 4:6, 7:5, 6:1 за 2.36 часа игра.

Шарапова спечели турнира през 2011 и 2012 година, а през този сезон се възползва от отказването на основната си конкурентка на корта Серена Уилямс.

С достигането си до финала половинката на Григор Димитров ще се завърне под №2 в световната ранглиста в понеделник.

Шарапова загуби първия сет с 4:6, но във втория поведе с 5:3. След това тя допусна пробив и испанката изравни 5:5. Рускинята не се предаде, взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и така прати мача в трети сет.

Третата част започна с пробив на Суарес Наваро, но Шарапова спечели следващите шест поредни гейма и стигна до успеха.