Новак Джокович продължи страхотното си представяне през този сезон, след като спечели титлата на турнира от сериите "Мастърс" в Рим.

На финала световният №1 се наложи с 6:4, 6:3 над Роджър Федерер за само 1.15 часа игра.

Успехът е негов четвърти в италианската столица след 2008, 2011 и 2014 година. №2 в света пък остана без трофей в Рим, след като загуби своя четвърти финал.

По-рано през годината сърбинът спечели Откритото първенство на Австралия, както и "Мастърс" турнирите в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло.

Първият сет в Рим се движеше гейм за гейм до самия край, когато при 5:4 в своя полза Джокович направи решаващ пробив и поведе в резултата. Това окрили сърбина и той взе първите три гейм във втората част. Той успя да задържи преднината си до 5:3, при което сервира за мача и още при първата си възможност спечели титлата от Вечния град.