Шампионът на Франция за последните три години ПСЖ постигна поредния си успех. Парижани спечелиха и Купата на страната, след като вече заслужиха титлата и вдигнаха Купата на лигата.

Във финала те победиха с 1:0 "Оксер". Ценния гол вкара Единсон Кавани в 64-ата минута.

Шампионите оправдаха ролята си на фаворит в мача и надиграха съперника си. Те владееха инициативата, държаха повече топката и създадоха по-добрите положения. Порпуските обаче им попречиха да поведат по-рано.

През първата част Кавани и Златан Ибрахимович имаха възможности, но не успяха да вкарат. Вратарят на "Оксер" Донован Леон спаси удари на шведския нападател. В 40-ата минута Тиаго Мота стреля от разстояни, но улучи дясната греда.

В 55-ата минута стражът изби топката след удар на Кавани с глава. Девет по-късно след центриране на Грегори ван дер Вил отдясно уругвайският нападател отново насочи топката с глава, но този път Леон не можа да опази вратата си.

ПСЖ спечели Купата на Франция за девети път.