Футбол: Вердер на върха в Бундеслигата Отборът на Вердер Бремен сломи Алемания Ааахен с 3:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата и така вече е първи в класирането преди останалите мачове от кръга, измествайки Шалке 04 от върха на класирането. На “Везерщадион” в Бремен още във 2-та минута гостите от Аахен накараха трибуните да замълчат, след като изненадващо поведоха в резултата с попадение на Серхио Пинто. Ошашавени от гола “бременските музиканти” не можаха да се осъзнаят до края на първото полувреме и така и не можаха да върнат гола. След почивката възпитаниците на Томас Шааф внезапноп вдигнаха оборотите и в 50-ата минута логично стигнаха до изравнително попадение, дело на Даниел Йенсен, който получи извеждащ пас от Мирослав Клозе. След още 6 минути игра Маркус Розенберг, който дойде този сезон в Бремен от Аякс, изведе Вердер напред в резултата, като асистенцията този път бе на Даниел Йенсен. До края на срещата домакините взеха инициативата и държаха нещата в свои ръце, но в последните минути се дръпнаха в защита. В заключителните секунди на срещата Алемания изпълни ъглов удар, като дори вратарят Нихт бе дошъл на помощ в наказателното поле на домакините. Футболистите на Вердер успяха обаче да овладеят топката, Диего я пое и с красив удар от собствената си половина прати коженото кълбо за трети път в мрежата на Нихт. Така в класирането Ведер Бремен води с актив от 60 точки, на 1 пред Шалке 04, които обаче играят днес с Енерги Котбус на “Фелтинс Арена”. Алемания Аахен е на 14-то място с 33 точки и има само 3 преднина пред зоната на изпадащите. /БГНЕС