Световният шампион Германия загуби изненадващо от САЩ с 1:2 в контролен мач, играл се в Кьолн.

Домакините започнаха повече от добре, след като Гьотце откри резултата още в 12-ата минута при асистенция на Херман. Постепенно американците изравниха играта, а малко преди края на полувремето и резултата с гол на Дъскръд при асистенция на Брадли.

Второто полувреме премина под диктовката на Бундестима. Янките обаче се защитаваха умело. И когато всички си мислеха, че мачът отива към реми, в 87-ата минута Ууд развали настроението на цяла Германия, като вкара за 1:2 при асистенция на Еванс.

Със сензационната победа Юрген Клинсман пък припомни на Йоахим Льов, че преди Йоги да стане световен шампион с Германия, е бил просто негов асистент. /БГНЕС