Българската тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Бирмингам. Тя загуби с 4:6, 6:2, 4:6 от Анжелик Кербер във втория кръг.

Пиронкова започна добре и след ранен пробив поведе с 2:0. Германката направи обрат, като взе пет от следващите шест гейма и след това стигна до 6:4.

И във вторият сет пловдивчанката направи ранен пробив. Мачът беше прекъснат заради дъжд, но след подновяването на играта българката заигра силно и спечели убедително с 6:2, за да изравни.

Третият сет започна оспорвано и вървеше гейм за гейм до 2:2. Тогава десетата в света Кербер направи важен пробив, който защити и поведе с 4:2.

Това се оказа решаващо за изхода на мача. В десетия гейм Кербер сервираше за победата, а съперничката ѝ поведе с 30:0. Българката обаче не се възползва от преднината си и не можа да върне пробива, след което срещата приключи.