Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач за неговия Тотнъм и си изкара жълт картон в дербито на северен Лондон срещу Арсенал, което завърши 2:2 на “Уайт Харт Лейн”. Бербатов започна като титуляр и заедно с ирландеца Роби Кийн оперираха в атаката на “шпорите”. Още в 1-ата минута българинът имаше шанс да открие резултата, но пропусна да се възползва от грешката в отбраната на Арсенал. Все пак до гол във вратата на “артилеристите” се стигна в 30-ата минута, когато Роби Кийн с глава изведе домакините напред за 1:0 в резултата. В същата тази минута Бербатов получи жълт картон заради разправия с германския страж на гостите Йенс Леман. До края на полувремето този резултат се запази. След почивката “топчиите” натиснаха малко повече и логично стигнаха до изравняване в 64-ата минута, когато Коло Туре бе точен за “артилеристите” след асистенция на Сеск Фабрегас. Възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха и до пълен обрат в мача в 78-ата минута, когато Емануел Адебайор с глава реализира за 1:2. Нападателят успя да спечели въздушния двубой с Паскал Шимбонда при едно центриране и не остави никакви шансове за английския национал Пол Робинсън, който трябваше да вади коженото кълбо за втори път от мрежата си. До края на мача домакините дадоха всичко от себе си, за да стигнат до равенството, докато Арсенал се дръпна да брани резултата в задни позиции. В последната минута на даденото 5-минутно продължение от главния съдия Джърмейн Дженас със страхотен изстрел от около 25 метра препарира Леман и оформи крайното 2:2. Така след това реми Тотнъм има 50 точки от 34 мача и е на 7-мо място преди останалите срещи от кръга. Арсенал пък е твърдо на 4-то място с актив от 63 точки след 35 мача. /БГНЕС