Франция ще играе срещу България във финала на втора дивизия на Световната лига по волейбол във Варна. Французите спечелиха убедително с 3:0 (25:13, 25:20, 25:17) над Аржентина, който беше в една група с българските национали.

Двубоят за трето място между Белгия и Аржентина е в събота от 17.30 часа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. Финалната среща ще се играе от 20.30 часа.

Франция поведе с 4:1 в началото на първата част, а при първото техническо прекъсване водеше с 8:4. Символичните гости в тази среща показаха повече класа и започнаха да трупат преднина, която при второто техническо прекъсване бе 6 точки - 16:10. До края на първата част французите нямаха никакви проблеми и спечелиха с категоричното 25:13.

Втората част започна равностойно и резултатът се движеше точка. Резултатът бе изравняван 4 пъти, след което Франция успя да поведе с 2 точки, а при първото техническо прекъсване водеше с 8:5.

След 10:6 за Франция отборът на Аржентина показа отлична игра на блокадата, реализира три поредни точки и намали пасива си до само точка, а малко по-късно изравниха при 12:12. Последваха нови две изравнявания, а при второто техническо прекъсване Франция водеше с 16:14. До края на гейма французите не срещнаха особени трудности и го спечелиха с 25:20.

В началото на третата част играта отново бе равностойна. До първото техническо прекъсване, което бе при резултат 8:5 за Франция, резултатът беше изравняван  пет пъти. След прекъсването отново символичните гости бяха по-добрият отбор, а атаката и блокадата им бяха на високо ниво. При второто техническо прекъсване Франция водеше с 16:10. До края на гейма французите нямаха проблеми и го спечелиха с 25:17 и съответно мача с 3:0.