Българският национал Димитър Бербатов вкара два гола при равенството на Тотнъм 2:2 срещу гостуващия Рединг в мач от третия кръг на турнира за купата на Англия. Бербатов продължи успешната си серия срещу Рединг, след като вкара четири гола на същия съперник при победата с 6:4 на "Уайт Харт Лейн" за първенство преди осем дни. Стивън Хънт откри резултата от пряк свободен удар след неумела намеса на Пол Робинсън в 25-ата минута. Само три минути по-късно Бербатов изравни. Българинът получи пас от Аарън Ленън, преодоля защитник на съперника и от 15 метра прати топката в горния ляв ъгъл. След няколко пропуска Тотнъм стигна до нов гол малко след почивката. В 49-ата минута Роби Кийн беше спънат в наказателното поле от Лайъм Росиниър, а Бербатов вкара отсъдената дузпа за 2:1. Малко по-късно гол на Кийн беше отменен заради засада, след като вратарят на гостите Адам Федеричи беше избил удар на Бербатов. Българинът пропусна отлична възможност да запише хеттрик в 69-ата минута. Ленън проби от дясно и пусна ниска топка към Бербатов, който настъпи топката вместо да я засече в мрежата отблизо. В 78-ата минута гостите стигнаха до равенството. Робинсън изби опасен удар на Лирой Лита, но Стивън Хънт реагира най-съобразително и вкара в мрежата отскочилата топка. Седем минути преди края резервата Том Хъдълстоун от Тотнъм получи директен червен картон след разправия с Боби Конви. В същото време Уест Хем и Манчестър Сити не успяха да си отбележат голове на "Болей Граунд" и също ще преиграват срещата си от третия кръг на турнира за ФА Къп. Мартин Петров игра цял мач за гостите. Той на няколко пъти направи опасни пробиви по лявото крило, а в 71-ата минута неговоцентриране кацна върху напречната греда. Най-чистото положение в мача обаче пропиля централният нападател на домакините Дийн Аштън в 82-ата минута, когато отблизо с глава не успя да преодолее Джо Харт след центриране на резервата Кайл Рийд от ляво.