Славия се наложи над Локомотив Пловдив с 3:0 у дома в стартовия мач от първи кръг на новото първенство в "А" група. Белите стигнаха до успеха с голове през втората част.

Нападателят Ивайло Димитров откри резултата с глава в 69-ата минута след центриране на Янис Карабельов, а в 76-ата след неумела изява на Александър Тунчев в наказателното му поле топката се озова в халфа Иван Вълчанов, който отблизо не сбърка и покачи на 2:0. Отново Ивайло Димитров оформи крайното 3:0 в последната минута от редовното време. Преди попаденията на играчите на Славия головите моменти в срещата почти липсваха. В 27-ата минута Локомотив можеше да поведе, но ударът на Тунчев бе париран от опитния вратар на столичани Георги Петков. Утре другият тим от столицата Левски гостува на Ботев Пловдив, а Литекс посреща шампиона Лудогорец. В неделя са срещите Пирин Благоевград - Черно море и Берое - Монтана. /БГНЕС