Милан надделя над Каляри с 3:1 в среща от 33-ия кръг на италианското футболно първенство и е на четвъртото си място с 56 точки. Два гола за "росонерите" отбеляза Роналдо. Бившият футболист на Реал Мадрид откри резултата в 14-та минута. В 69-та отново той се разписа, след като вкара ефектен гол с гърди, засичайки центриране на бившия си съотборник в националния отбор Кафу. Пет минути по-късно гостите от Каляри намалиха след гол от дузпа, реализирана от Давид Суазо. Крайният резултат оформи Андреа Пирло в 80-та минута от пряк-свободен удар. В другата среща Сампдория победи Месина със същия резултат 3:1 и е на осма позиция с 42 точки, докато Месина продължава да е сред изпадащите - 19 място с 24 точки. Рето Циглер (13), Даниеле Франческини (83) и Дженаро Делвекио (90) бяха точни за домакините, а Кристиан Ригано (54) отбеляза единственото попадение за Месина. /БГНЕС