Отборите на Монтана и Лудогорец направиха равенство 1:1 в първия мач от четвъртия кръг на "А" група, игран на стадион "Огоста" в северозападния град.

Новаците в елита се представиха много добре днес и могат да съжаляват, че не успяха да запишат успех срещу шампионите. Още в 6-та минута домакините поведоха сред много добра комбинация, завършена от младока Атанас Илиев с глава. В следващите минути "орлите" натиснаха в търсене на изравнителен гол, но пропуски направиха Върджил Мисиджан и Лукас Саша. Малко след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на вратаря Христо Иванов срещу Жуниор Кишада, а Козмин Моци не сгреши от бялата точка за 1:1. В 53-та минута Сисиньо получи втори жълт картон за нарушение срещу Борислав Балджийски и Лудогорец остана с човек по-малко. До края на срещата възпитаниците на Ферарио Спасов бяха господари на терена, но така и не успях да стигнат до победен гол. След този двубой Лудогорец има 7 точки, а Монтана - 5.