Шампионът на Англия Челси не започна защитата на титлата си по убедителен начин, след като направи равенство 2:2 със Суинзи в мач от първия кръг, игран на "Стамфорд Бридж".

Двубоят в западен Лондон бе изпълнен с много обрати и едно спорно съдийско решение. В 23-та минута центриране на Оскар подмина всички играчи и влезе директно във вратата на Лукаш Фабиански за 1:0. 6 минути по-късно гостите изравниха, след като новото попълнение Андре Аю се разписа от добавка след изстрел с глава на Бафетимби Гомис. Само след минути "сините" отново извадиха късмет, за да поведат в резултата. Центриране на Вилиан се отби в крака на Фернандес и влезе във вратата на "лебедите". Малко след почивката дойде и най-спорният момент в двубоя - Гомис бе изведен сам срещу Тибо Куртоа и белгийският вратар го фаулира. Останах въпросителни дали нарушението не е на границата на наказателното поле и дали Куртоа е спрял чиста голова ситуация, но в крайна сметка реферът отсъди дузпа и даде червен картон на играча на Челси. Гомис не сгреши от бялата точка и оформи крайното 2:2, като до края гостите можеха да стигнат и до трите точки, но възпитаниците на Жозе Моуриньо се отбраняваха добре.