"Ливърпул" постигна минимална победа с 1:0 над новака "Борнемут" в последния мач от втория кръг на Премиър лийг.

Това беше втори пореден успех за водения от Брендън Роджърс тим, а единственото попадение в мача на "Анфийлд" вкара Кристиан Бентеке в 26-ата минута.

Двубоят стартира страхотно за гостите, които упяха да вкарат топката във вратата на "мърсисайдци", но попадението не бе зачетено заради нарушение на Томи Елфик срещу Деян Ловрен. Постепенно домакините овладяха инициативата и натискът им доведе до единственото попадение в мача.

Бентеке се измъкна зад гърба на защитниците на "Борнемут" и след подаване на Джордан Хендерсън откри резултата, въпреки че гостите имаха претенции за засада. Само минута по-късно самият Хендерсън имаше възможност да удвои, но негов изстрел срещна гредата.

В 36-ата минута Адам Лалана скочи високо и стреля с глава, но стражът на "Борнемут" Артур Боруц внимаваше и спаси. Домакините бяха близо до втори гол и в 44-ата минута, когато Филипе Коутиньо стреля опасно, но встрани от лявата греда.

След почивката Мат Ричи пропиля страхотна възможност за гостите, след като получи хубав пас и стреля, но ударът му срещна дясната греда. "Ливърпул" също опитаха да реализират нов гол, като в 70-ата Филипе Коутиньо пропусна чудесна възможност. Минута преди края на редовното време Кристиан Бентеке също бе близо до второ попадение, но резултатът все пак се запази до последния съдийски сигнал.