Отборът на Локомотив Пловдив победи Левски с 1:0 у дома в двубой от 6-и кръг на А група. Единственото попадение в мача бе дело на халфа Бирсент Карагарен и падна минута след почивката.

22-годишният футболист след асистенция на Мартин Камбуров остана сам срещу Йоргачевич и от десетина метра не даде шанс на вратаря на "сините". Тимът от "Герена" упражни натиск в опит да обърне развоя, но пропуски направиха Костадинов и Бедоя. Камбуров пък можеше да увеличи аванса на "смърфовете" десетина минути преди края, но първо уцели греда, а после сбърка при добавката. Дебют за Левски направи Умар Диаби, който поигра 1/4 час, но не успя да сътвори нещо интересно и отборът му прекъсна серия от две поредни победи. В допълнителното време на мача червен картон получи защитникът на софийския тим Аймен Белаид за непозволена игра /удар с лакът/ срещу противников играч. За отбора от Пловдив това бе първа победа в шампионата. В следващия кръг Левски посреща Пирин, а Локомотив гостува на Монтана. /БГНЕС