14-годишната състезателка на ШК „Шумен 2005” Мария Миланова раздели 2-ро – 4-то място на традиционния детски шахматен турнир „Търновска царица”, който завърши преди два часа във Велико Търново. В 6-я кръг Мария успя да победи една от фаворитките в турнира – шахматистката на домакините Цвета Галунова и се изравни с нея по точки 5 от 6. В последните 3 кръга обаче младата ни и неопитна състезателка спечели само половин от 3 възможни точки, което се оказа недостатъчно за медал и тя остана 4-та по допълнителен показател. При най-малките 9-гдишната Джулиана Колева също се класира 4-та с 4 точки. Боряна Петрова, която преди 3 седмици спечели бронзов медал от републиканското първенство до 10 години в Балчик този път се представи по-слабо и остана 5-та с 4 точки. В състезанието участваха 12 млади шахматисти от школата на „Шумен 2005”, като за повечето от тях това беше едва второто сериозно състезание. „Търновска царица” е един от най-силните и масови традиционни детски турнири в България. Тази година в състезанието участваха 114 момчета и 34 момичета, които изиграха 9 партии по швейцарска система (срещи между шахматисти с равен брой точки). ШУМ.БГ