Италианският национален отбор по футбол оглави група Н. "Скуадра адзура" се наложи минимално с 1:0 срещу Малта у дома.

С успеха си воденият от Антонио Конте състав излезе на първото място, като събра 15 точки. Хърватия вече е втори с 14, а Норвегия има 13 след победата си срещу България.

Ценния гол за Италия вкара Грациано Пеле в 69-ата минута.

Домакините очаквано имаха превъзходство и създадоха доста положения. Малтийците обаче се представиха изненадващо добре. Те дори два пъти можеха да поведат в средата на първото полувреме. Много близо беше Алфред Ефионг, след чийто удар топката мина покрай гредата на Джанлуиджи Буфон.

Италианците също имаха няколко опасни, но неточни изстрела през първата част. Усилията на домакините дадоха резултат в 69-ата минута. Тогава след ъглов удар Пеле засече отблизо топката във вратата.

В неделя Италия посреща България в Палермо.