Водачката в световната ранглиста Серена Уилямс продължи с нова победа в US Open. Американката спечели много трудно с 3:6, 7:5, 6:0 срещу сънародничката си Бетани Матек-Сандс в третия кръг.

Шесткратната шампионка и защитаваща титлата си от последните три сезона Уилямс се бори за нов триумф, с който ще постигне голям шлем за 2015 г. Ако го направи, ще се присъедини към Морийн Конъли (1953), Маргарет Корт (1970) и Щефи Граф (1988), които единствени са пeчелили и четирите турнира от Големия шлем в рамките на един сезон.

Уилямс имаше много трудности, но съумя да се справи с Матек-Сандс. Това беше 51-ата ѝ победа в 53 мача през сезона.

Шампионката отстъпи в първия сет, а във втория трябваше да положи много усилия, за да изравни. Те създаде дузина възможности за пробив, но без необходимата успеваемост. В третия сет американката сломи съпротивата на съперничката си и не ѝ даде гейм.

Следващата ѝ съперничка ще е друга американка - Медисън Кийс.

Шампионката от 2000 и 2001 г. Винъс Уилямс също продължава в турнира. Тя надделя с 6:3, 6:4 срещу Белинда Бенчич от Швейцария.