Рафаел Надал приключи участието си в US Open. Испанецът допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу Фабио Фонини след вълнуващ мач от третия кръг.

Надал записа най-слабото си представяне в надпреварата от 2007 г. насам. Шампионът от 2010 и 2013 г. продължи тенденцията от неубедителните си участия в турнирите от Големия шлем този сезон, като и сега не можа да стигне по-далеч от четвъртфиналите.

Това е първият случай, в който той губи след 2:0 в Големия шлем.

За 28-годишния Фонини достигането до четвъртия кръг е най-големия успех на US Open. Това е и вторият му най-добър резултат в Големия шлем след четвъртфинала в "Ролан Гарос" от 2011 г.

Мачът започна отлично за Надал и той уверено поведе с 2:0 след 6:3, 6:4. В първите два сета италианецът допускаше повече непредизвикани грешки и не можа да се противопостави на съперника си.

След това Фонини подобри играта си. Той отново правеше повече грешки, но увеличи броя на печелившите си удари. В третия и четвъртия сет италианецът направи по два пробива срещу по един на Надал и след 6:4, 6:3 стигна до равенство.

Решителният сет премина при куп пробиви. Испанецът направи само три непредизвикани грешки срещу 15 на съперника му. Фонини обаче записа 20 печеливши удара срещу шест за шампиона от 2010 и 2013 г. и 6:4 заслужи победата.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович продължи победния си ход. Сърбинът се наложи с 6:3, 7:5, 7:5 срещу Андреас Сепи и все още е без загубен сет.

Шампионът Марин Чилич преодоля след пет сета и 6:7, 7:6, 6:3, 6:7, 6:1 Михаил Кукушкин, който в предния кръг преодоля Григор Димитров.