Отборът на Реал Мадрид разби Еспаньол с 6:0 като гост в първи мач от третия кръг на Ла Лига, като звездата на тима Кристиано Роналдо се отчете с цели 5 гола.

Португалският футболист не беше се разписвал в официален мач за Реал и националния си отбор от началото на сезона, като в медиите се появиха въпросително около неговата форма. Днес той отговори по най-добрия начин като заби цели 5 гола на Еспаньол.

Трикратният носител на Златната топка откри резултата още в 7-та минута, удвои преднината на своя отбор в 17-та дузпа, а се разписа още в 20-та, 61-та и 81-та минута. Шестото попадение за Кралския клуб отбеляза централният нападател Карим Бензема. След този успех Реал вече има 7 точки и излезе поне временно начело на класирането, докато Еспаньол остава на 8-мо място с 3 точки. /БГНЕС