"Манчестър юнайтед" спечели голямото дерби на английския футбол. Съставът, воден от Луис ван Гаал, се наложи с 3:1 срещу "Ливърпул" у дома.

Четирите гола паднаха след почивката. Дали Блинд откри резултата, след което Андер Ерера удвои от дузпа. Кристиан Бентеке вкара много красив гол в 84-ата минута, но секунди по-късно дебютантът Антони Марсиал се разписа за 3:1.

"Юнайтед" се изравни на второто място с "Арсенал" с десетте си точки след пет кръга. "Ливърпул" е девети със седем.

Ван Гаал избра Давид де Хеа да пази на домакините.

Първото полувреме на срещата на "Олд Трафорд" беше разочароващо. Двата състава не успяха да създадат нищо вълнуващо, като почивката дойде, без да бъде отправен точен удар към Давид де Хеа или Симон Миньоле.

Втората част започна обещаващо и с радост за домакините. Те поведоха в 49-ата минута, когато Хуан Мата изпълни фаул, а Блинд с хубав удар прати топката във вратата на мърсисайтдци.

"Ливърпул" се насочи напред и беше близо до изравняване. В 54-ата минута Де Хеа не изнесе добре топката и това доведе напрежение пред вратата му, но защитата се справи. Секунди по-късно Дани Ингс получи в наказателното поле, завъртя се и стреля. Топката тупна и се насочи към вратата, но този път испанският вратар изби.

Футболистите, водени от Ван Гаал, се справиха с натиска на съперника си и дори успяха да увеличат преднината си. В 70-ата минута Джо Гомес извърши нарушение в наказателното поле и съдията Майк Оливър даде дузпа, която Ерера вкара.

"Ливърпул" стигна до забележителен гол в 84-ата минута. Тогава Бентеке вкара със странична ножица. Само секунди след това обаче дебютантът Марсиал напредна отляво, премина през трима защитници и прати топката в далечния ъгъл, за да върне преднината на домакините.