Станимир Стоилов и неговият "Астана" започнаха със загуба първото си участие в групите на Шампионската лига. Отборът от Казахстан отстъпи с 0:2 срещу "Бенфика" в Лисабон.

"Орлите" успяха да поведат в 51-ата минута чрез Николас Гайтан, а Константинос Митроглу удвои в 62-ата.

"Астана" положи усилия да се противопостави на съперника си и показа приятен футбол. Воденият от Стоилов състав отправи цели 14 удара към вратата на португалците, но от тях само един беше точен.

В 19-ата минута вратарят Сезар се справи след удар на Фокси Кетевоама от фаул. В 30-ата Андерсон Талиска пропусна отлична възможност да даде преднина на "Бенфика". В края на полувремето стражът на гостите Ерич се намеси след удар на Хонас.

Веднага след почивката Алексей Шеткин пропусна чудесна възможност да вкара за "Астана". Той изпревари защитник в наказателното поле и стреля, но улучи гредата.

"Бенфика" отговори с атака, при която поведе. Гайтан нахлу мощно отляво в наказателното поле и с удар по земята вкара за 1:0. В 62-ата Митроглу получи на три метра пред вратата от Елисеу и удвои.

В другата среща от групата "Атлетико" (Мадрид) се наложи с 2:0 срещу "Галатасарай" в Истанбул.