Испанският гранд Барселона разгроми с 4:0 тима на Мурсия в среща от 19-ия кръг на испанското футболно първенство, играна на стадион Камп Ноу в Барселона. След този успех каталунците ще запазят второто си място във временното класиране в Примера дивисион. Домакините имаха превъзходство през целия мач и тотално надиграха съперника си. Въпреки това обаче само един от головете падна през първото полувреме, когато в 27-ата минута исландският национал Ейдур Гудьонсен изведе Барса напред в резултата. През втората част възпитаниците на Франк Рийкард продължиха да доминират и не спираха да атакуват вратата на съперника в търсене на второ попадение. То дойде само седем минути след подновяването на играта и бе дело на младата надежда на каталунците Боян Кркич. В 77-ата минута камерунският нападател Самуел Ето'о направи резултата класически в полза на своя отбор, а три минути преди края на редовното време отново той се разписа за крайното 4:0. Така Барселона събра актив от 40 точки и заем второто място в класирането и е на четири точки зад лидера Реал Мадрид, който утре гостува на Леванте. В другата среща от кръга, играна днес Атлетик Билбао изненадващо победи с 2:0 като домакин двукратния носител на Купата на УЕФА, Севиля. В началните минути на двубоя баските наложиха домакински натиск, който обаче продължи през целия двубой и който доведе до откриването на резултата в 28-ата минута с попадение на Йесте. До края на полувремето те дори можеха да увеличат преднината си, но отличните спасявания на Андрес Палоп не позволиха това да се случи. Още в 53-ата минута на мача Жулиен Ескюде получи червен картон и напусна терена преждевременно, оставяйки отбора си с човек по-малко. Това оказа влияние върху възпитаниците на Мануел Хименес и те получиха втори гол във вратата си в 65-ата минута, а негов автор бе Ласкюрейн. Победата изкачи отбора на Билбао на девета позиция във временното подреждане преди изиграването на останалите мачове утре. Севиля пък остана на осмо място.