"Байерн" (Мюнхен) отново обезкуражи преследвачите си в Бундеслигата, след като разгроми и втория в класирането "Борусия" (Дортмунд) с 5:1 в дербито на сезона.

Томас Мюлер и Роберт Левандовски вкараха по два гола за новата наказателна акция на шампионите, а гостите от Дортмунд изглеждаха безпомощни през по-голямата част от мача.

Все пак "Борусия" остана на второ място, но вече с изоставане от седем точки. Трети е "Шалке", който по-рано днес загуби с 0:3 като домакин на "Кьолн".

Защитата на гостите подари два от головете на шампионите, като се започне от първия на Мюлер. В 26-ата минута централният защитник на "Байерн" Джером Боатенг изпрати топката с 60-метров пас към Томас Мюлер, който се отскубна от отбраната и успя да преодолее вратаря Роман Бюрки.

В 35-ата минута отново Мюлер вкара за 2:0, но от дузпа, отсъдена за нарушение на Херних Мхитарян срещу Тиаго Алкантара.

Две минути по-късно жълто-черните си върнаха надеждата, е може да вземат нещо от срещата. Гонсало Кастро центрира перфектно отдясно и намери Пиер-Емерик Обамеянг, който засече за десетия си гол през сезона.