Русия победи безпроблемно Черна гора с 2:0 на "Откритие Арена" в Москва и така се класира на европейското първенство във Франция догодина.

Това бе четвърта поредна победа за тима, откакто начело на тима застана Леонид Слуцкий, който замени на поста Фабио Капело.

Головете за успеха на "Сборная" вкараха Олег Кузмин в 33-ата минута и Александър Кокорин от спорна дузпа, отсъдена само четири минути след първото попадение.

Със спечелените три точки руснаците завършиха на второ място в крайното класиране на група G с актив от 20 точки, на осем зад безспорния победител Австрия и с две повече от Швеция.

Шведите също записаха очаквана победа, с която узакониха участието си на баражите. "Тре конур" се наложи с 2:0 над Молдова след попадение на Златан Ибрахимович в 24-ата и Зенгин в 48-ата минути.

Австрия пък отнесе с 3:0 Лихтенщайн и така остана непобеден в този квалификационен цикъл.