Без победител остана дербито на Манчестър, след като Сити и Юнайтед завършиха при нулево равенство. Двубоят на „Олд Трафорд” изненадващо остана без гол. Срещата започна равностойно, а домакините имаха претенции за игра с ръка още в осмата минута.

Реферът Марк Клатенбърг обаче остави играта да продължи. Двата тима се опитваха да създадат положения, но така и не се случи нищо опасно в първата част, като до 40-та минута и двата тима нямаха точен удар към вратата.

Втората част не беше по-различна. Интригата дойде в края на мача, когато Юнайтед сякаш беше по-активният тим и в 80-та минута Джо Харт отрази единственото по-опасно стреляне към вратата му.

С точката Сити се върнаха на върха в класирането в Англия, след като са с по-добра голова разлика от Арсенал, с които имат по 22 точки. Юнайтед заемат четвърта позиция с 20 точки. В другите мачове от Премиършип Съндърланд записа победа с 3:0 в местното дерби срещу Нюкасъл.